رزرو آنلاین هتل در مقابل رزرو آفلاین و راهکارهای هوشمندانه تیپورت

تا به­ حال برای همه ما پیش آمده است که در انجام کاری عجله داشته باشیم و یا روشی را برای رفع نیازهای خود انتخاب کنیم که دردسر کمتری داشته باشد. بدیهی است که اگر راهکارهای ساده ­تر و کم دردسرتری که موجب صرفه­ جویی در وقت و هزینه می­شود در دسترس ما قرار گیرد، روش­های قدیمی را کنار می­گذاریم و خود را با راهکار جدید وفق می­دهیم. این موضوع برای رزرو هتل نیز صدق می­کند. رزرو آفلاین هتل دارای مشکلات بسیاری است که مهمترین آن هدر رفتن وقت مسافران است. به همین دلیل روشی با عنوان رزرو آنلاین هتل در دسترس آژانس­ های مسافرتی قرار گرفت که فرآیند رزرو و مدیریت اتاق­ های هتل را آسان نمود. امروزه اکثر مسافران در سرتاسر جهان رزرو آنلاین هتل را به رزرو آفلاین ترجیح می­دهند. ذکر این نکته ضروری است که رزرو آنلاین در مقابل رزرو آفلاین قرار دارد و دقیقا عکس یکدیگر عمل می­نمایند.

بدین منظور تیم تیپورت در جهت ساده سازی فرآیند رزرو اقامتگاه­ها، راهکارهای هوشمندانه­ای را ارائه داده است که در ادامه مقاله با آن آشنا خواهید شد.

رزرو سریع و آنلاین هتل­ها

این روزها، مسافرین راهی سریع و آسان برای رزرو اقامتگاه مورد نظر خود انتخاب می­کنند. با رزرو کاملاً آنلاین، مشتریان می­توانند بدون حضور در هتل و از راه دور، برای تاریخ موردنظر اتاق رزرو نمایند. با سیستم رزرو یا یک چنل منیجر، اقامتگاه­ها می­توانند اتاق­های خود را مدیریت نموده و میزان رزرو خود را افزایش دهند. همچنین آژانس­های گردشگری می­توانند برای مشتریان خود به صورت کاملاً آنلاین، اتاق رزرو نمایند. نقطه مقابل رزرو سریع و آنلاین هتل­ها، رزرو آفلاین است که دارای فرآیندی وقت گیر است؛ زیرا مسافران برای ثبت رزرو بایستی به صورت حضوری به هتل مراجعه کنند. آژانس های مسافرتی نیز با برقراری تماس تلفنی قیمت و ظرفیت را استعلام کرده و برای مشتریان عملیات رزرو را تکمیل نمایند. از طرفی ممکن است میهمانان پس از اقامت در هتل رزرو شده از آن راضی نباشند و امکانات موجود انتظارات آن­ها را برطرف نکند.

چنل منیجر تیپورت، یک سیستم رزرو هوشمند است که آژانس­های گردشگری و OTAها، پس از مقایسه هتل­ها و انتخاب اتاق، تاریخ مورد نظر را تعیین کرده و هزینه را به صورت الکترونیکی، سریعاً به حساب هتل واریز می­نمایند. چنین فرآیند سریعی در چنل منیجر تیپورت، موجب رضایت بسیاری از مشتریان، آژانس­های گردشگری و اقامتگاه­ها شده است.

مقایسه آنلاین و آفلاین اقامتگاه­ها در رزرو هتل

مشتریان، همیشه قبل از رزرو هتل، تمایل دارند امکانات و قیمت چند اقامتگاه را با یکدیگر مقایسه کنند تا بهترین و مناسب­ترین گزینه را انتخاب نمایند. در رزرو آنلاین هتل، مشتریان (آژانس­های گردشگری و OTAها)می­توانند انواع اقامتگاه­ها را به همراه تصاویر اتاق­ها و مناظر هتل در پنل خدمات مسافرتی  جهت رزرو مشاهده نموده ؛ پس از آن قیمت، امکانات رفاهی، دسترسی­ها و… را بررسی کرده و نزدیک­ترین گزینه به بودجه موردنظر خود را انتخاب کنند. در رزرو آفلاین اقامتگاه، مسافران ناچارند یا به صورت حضوری یا به صورت تلفنی امکانات و قیمت هتل­ها را با یکدیگر مقایسه نمایند؛ علاوه بر این هر هتل دارای اتاق­های متفاوتی از نظر امکانات و قیمت می­باشد که استعلام این موارد زمان زیادی می­گیرد. مقایسه حضوری هتل­ها نیز بسیار وقت­گیر بوده و ممکن است مسافرین به دلیل خستگی راه، به ناچار هتلی را رزرو کنند که انتظارات آنان را برآورده نمی­کند.

چنل منیجر تیپورت با نمایش انواع اقامتگاه­ها، امکان مشاهده تصویر مکان­های مختلف هتل، مشاهده امکانات هر اتاق و امکانات کلی هر هتل، مقایسه قیمت هتل­ها معرفی کلی و جزئی هتل، مشاهده آدرس و لوکیشن هتل و… را در دسترس مشتریان (آژانس­های گردشگری و OTAها) قرار می­دهد. همچنین مدیر هتل­هایی که از چنل منیجر تیپورت استفاده می­کنند، در هر لحظه از شبانه روز، قادر به تغییر اطلاعات هتل در سامانه هستند.

تغییرات قیمت در رزرو آنلاین و رزرو آفلاین هتل

همراه با تغییر فصل، قیمت رزرو اتاق نیز در همه اقامتگاه­های کشور تغییر می­یابد. بنابراین تمامی هتلداران این تغییر نرخ را در سیستم هتل اعمال می­نمایند. اما تغییرات قیمت در رزرو آنلاین و آفلاین هتل چگونه اعمال می­شود؟ مشتریان و آژانس­های گردشگری و OTA­ها چگونه از این تغییرات اطلاع پیدا می­کنند؟

در رزرو آفلاین هتل، معمولاً با تغییر فصل، مشتریان بایستی مجددا قیمت­ هتل­ها را استعلام نمایند و این استعلام قیمت معمولا به صورت حضوری و تلفنی انجام می­شود که پروسه­ای وقت­گیر است. اما تغییرات نرخ در رزرو آنلاین هتل بدین صورت است که مدیر هتل به سیستم رزرو یا چنل منیجر وارد شده و در داشبرد مدیریتی خود قادر به تغییر قیمت اتاق­های مختلف هتل، تغییر امکانات موجود، تغییر تصاویر و… می­باشد. پس از ثبت تغییرات موردنظر، چنل منیجر اطلاعات را به صورت آنی و لحظه­ای جهت مشاهده و رزرو به روزرسانی می­کند.

پشتیبانی آنلاین و آفلاین رزرو

در فرآیند پشتیبانی، هتل بایستی به سوالات و پیگیری­های میهمانان و آژانس­های مسافرتی و OTAها در رابطه با اتاق رزرو شده پاسخ دهد. بنابراین در رزرو آفلاین هتل­ها که معمولا به صورت حضوری یا از طریق تلفن انجام می­شود، پشتیبانی نیز از همین طریق انجام می­شود که ممکن است با مشکلاتی همراه باشد. در روش آفلاین ممکن است پشتیبان مربوطه حضور نداشته باشد؛ در این صورت مشتریان (میهمانان یا آژانس­های گردشگری) بایستی منتظر بمانند تا پشتیبان حاضر شود. اما در پشتیبانی آنلاین چندین پشتیبان، به صورت بر خط و از راه دور در 24 ساعت شبانه روز در 7 روز هفته آماده خدمت رسانی هستند. تیم تیپورت پاسخ پیگیری رزروها را به صورت اتوماتیک و خودکار انجام داده و برای پاسخ به سوالات آژانس­ها و OTAها تیم پشتیبانی قوی دارد که 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته خدمت می­کنند.