OTA آژانس مسافرتی

وب سرویس یا api رزرو هتل چیست؟

“وب سرویس رزرو هتل” یکی از روش‌های آنلاین‌سازی فروش هتل و روشی برای ارتباط میان مراکز اقامتی و مراکز فروش است. دسترسی به OTA ها، GDSها و سایر وب سایت‌ها برای رزرو هتل داخلی و خارجی، از طریق وب سرویس به آسانی امکان پذیر است. با توجه به اینکه تیپورت  یک چنل منیجر است، مراکز اقامتی نحوه تعامل با مراکز فروش را خود تعیین می‌‌کنند. در واقع اقامتگاه با هر نوع قرارداد همکاری، می‌تواند خدمات وب سرویس خود را به مراکز فروش ارائه نماید. در صورتی که مرکز فروش با هتلی قرارداد خاصی نداشته باشد، می‌تواند در نوع قراداد عمومی با مرکز تعامل برقرار کند.

وب سرویس یا api رزرو هتل

API مخفف Application Programming Interface است و به سیستم ها این امکان را می دهد که با یکدیگر به صورت کاملا هوشمندانه ارتباط برقرار کنند. API نوعی رابط نرم‌افزاری است که خدماتی را به سایر نرم افزارها ارائه می دهد. یک API ممکن است برای یک سیستم خاص ساخته شده باشد، یا ممکن است منطبق بر یک استاندارد مشترک ساخته شده باشد که امکان همکاری میان چند سیستم را فراهم می‌سازد.

کاربرد api رزرو هتل چیست؟

Api ها کاربرد بسیار موثری برای آژانس های مسافرتی آنلاین دارند. تیپورت با استفاده از Web API عملیات های روزانه، پردازش پرداخت ها، مدیریت نرخ گذاری، ظرفیت پذیرش، مدیریت رزرو، بازاریابی و خدمات فروش را مدیریت می‌کند. Web API ها با ایجاد ارتباط میان PMS و چنل منیجر موجب مدیریت هر چه راحت تر کانال های فروش و بروزرسانی اطلاعات در PMS هتل  و چنل منیجر می‌شود. از طرفی دیگر OTA ها با استفاده از Api رزرو هتل، دیگر نیازی به تنظیم ظرفیت اتاق ها به صورت دستی ندارند.

با روی کار آمدن Web API، به تنظیم دستی ظرفیت و بسیاری از اعمال دیگر نیازی نخواهد بود. سیستم کار Api ها به این صورت است که پس از رزرو اتاق به صورت خودکار ظرفیت اتاق در چنل منیجر به صورت آنی و در لحظه آپدیت می‌گردد.

API ها زندگی ما را روزمره و بدون آنکه حتی خودمان متوجه آن باشیم، ساده می‌کنند. از یادآوری خودکار برای تکمیل رزرو گرفته؛ تا اینکه به مرورگر اینترنت خود بگویید تا وقتی می‌خواهید چه خبرهایی را به شما نشان دهد.

Api رزرو هتل تیپورت

تیپورت محصولی را ارائه کرده که به سبب آن، همه شرایط و قوانین هر مرکز اقامتی، از طریق وب سرویس قابل دریافت است؛ بنابراین همه مراحل رزرو از مراکز اقامتی، به صورت آنلاین و از بستر تیپورت انجام خواهد گرفت. وظیفه تیپورت به عملیات فنی در مراحل رزرو محدود است و هیچ ارتباطی به خدمات هتل ندارد؛ ولی با این حال جهت سهولت کارکرد، تیپورت تمامی نیازهای کاربران را پشتیبانی کرده و به سوالات آن‌ها پاسخ خواهد داد.

تیپورت با ارائه این محصول، خدمت بزرگی به سیستم و مدیریت فروش  OTA ها کرده است. لذا دلایل استفاده از وب سرویس رزرو هتل تیپورت برای OTA ها بسیار است.

امکانات وایت لیبل تیپورت

  • امکان پرداخت آنی برای هتل یا اقامتگاه رزرو شده
  • امکان رزرو طی ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز
  • کاهش مراحل رزرو به روش سنتی
  • کاهش هزینه نیروی انسانی
  • کاهش خطاهای انسانی
  • رزرو آنلاین واقعی ( متصل به PMS هتل یا پنل مدیریتی هتل )
  • اطلاع از تغییر نرخ به صورت آنلاین و لحظه‌ای
  • یکپارچه سازی رزرو اقامتگاه ها از بسترها و نرم افزارهای هتلداری مختلف
  • پشتیبانی لحظه‌ای

مشاهده نرخ لحظه‌ای

این روز ها با گسترده شدن بستر خدمات آنلاین و رواج گرفتن اعمال اینترنتی، همه افراد جهت صرفه جویی در زمان و هزینه خود، به دنبال دریافت خدمات آنلاین هستند. یکی از این خدمات آنلاین که محبوبیت زیادی در صنعت گردشگری دارد، سیستم رزرو هتل تیپورت می باشد. مسافران در زمان رزرو هتل خود، به دنبال سریع ترین راه ممکن هستند. در همچنین مواقعی تماس با آژانس و گرفتن اطلاعات هتل ها به صورت تک به تک و مقایسه قیمتی آن ها، تقریبا غیر ممکن است. تیپورت این امکان را فراهم کرده که با متصل کردن وب سرویس API به پنل مراکز اقامتی خود ، آژانس مسافرتی آنلاین (OTA ها) در جریان ریز جزئیات اتاق و کلیه هتل هایی که در بستر تیپورت فعال هستند، قرار خواهد گرفت. بدین ترتیب نرخ و ظرفیت هتل ها و اتاق های مختلف آن را به صورت لحظه‌ای مشاهده کرده و نهایتا در سریع ترین زمان ممکن تصمیم خود را اخذ می‌کند.

رزرو کاملا آنلاین

با استفاده از چنل منیجر تیپورت اقامتگاه‌ ها و آژانس‌ های گردشگری، می‌توانند امکان در دسترس بودن اتاق ها و مدیریت رزروها را در اختیار داشته باشند. با سیستم توزیع خدمات گردشگری تیپورت علاوه بر رزرو کاملا آنلاین اقامتگاه، امکان آپدیت لحظه به لحظه موجودی، نرخ و ظرفیت اتاق‌ها در دسترس است.

همچنین با جلوگیری از رزرو بیش از حد اتاق‌ ها، صاحبان اقامتگاه‌ ها و آژانس‌ های گردشگری را جهت دستیابی به یک رزرو کاملا آنلاین، یاری می‌نماید. تیپورت با دارا بودن تمامی این ویژگی ها و با اتصال به سیستم PMS، آخرین وضعیت اتاق های هتل را نمایش داده و در صورت رزرو اتاق، اطلاعات را در لحظه آپدیت می‌کند.

وب سرویس رزرو هتل،متصل شده به pms هتلی

نرم افزارهای مدیریت هتل یا PMS یک راه حل مبتنی بر فضای ابری وب است. در این سیستم هیچ گونه نیازی به تهیه سرور برای اجرای نرم افزار وجود ندارد. این نرم افزار و بانک دیتا در فضای ابری اینترنت وجود دارد و دسترسی به آن، به آسانی امکان پذیر است. PMS ابزار مدیریت هتل است. با استفاده از این نرم افزار، مدیریت هتل به صورت کاملا مکانیزه، دقیق و آنلاین صورت می‌گیرد.

تیپورت این امکان را فراهم کرده که وب سرویس API به نرم افزار مدیریت هتل (PMS) متصل شود. این یعنی افزایش چند برابری راندمان فروش هتل! بدین صورت کلیه اطلاعات وب سرویس رزرو به صورت خود کار به PMS هتلی منتقل شده و رزرواسیون هتل به صورت کاملا مکانیزه و دقیق انجام می‌شود. با استفاده از این سرویس ها، امکان خطا نیز در ارائه خدمات به مسافران کاهش پیدا کرده و سبب رضایت روزافزون مسافران خواهد شد.

سخن آخر

تیپورت با ارائه وب سرویس رزرو هتل که از طریق اتصال API به وب سایت آژانس های مسافرتی صورت می‌گیرد، می‌تواند سبب برطرف شدن مشکلات متعدد آژانس های مسافرتی شود

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *