OTA آژانس مسافرتی

Api چیست و چگونه در صنعت هتلداری کار میکند ؟

API مخفف عبارت Application Programming Interface است و این امکان را برای سیستم های مختلف فراهم می سازد تا خیلی خلاقانه و هوشمندانه تر از پیش، توانایی برقرار کردن ارتباط با یکدیگر را به دست آورند. در واقع API یک نوع رابط نرم افزاری است که خدمات کاربردی را به دیگر نرم افزار ها ارائه می دهد. API ها انواع مختلفی دارند و برخی از آن ها برای یک سیستم خاص و منحصر به فرد طراحی شده اند و برخی دیگر از آن ها، مطابق با یک سری استاندارد های خاص طراحی و تولید شده اند و امکان ارتباط میان چند سیستم مختلف را برای آن ها فراهم می کند.

API ها به صورت کاملا هوشمندانه و نامحسوس تاثیر زیادی بر زندگی روزمره ما گذاشته اند و انجام بسیاری از کار ها را برای ما آسان تر و سریع تر کرده اند. این کار ها از یادآوری برای انجام پروسه رزرو هتل گرفته و تا اعلام درخواست های ما به هوش مصنوعی گوگل و تماشای موارد دلخواه، ادامه دارند.

api چیست و کاربرد آن در صنعت هتلداری

سیستم های هتلداری برای حفظ ارزش های خود، به توانایی برقراری ارتباط با یکدیگر و آژانس های مسافرتی آنلاین و OTA ها نیاز دارند؛ به همین علت برای هتل ها API های مفید و کاربردی طراحی شده که با استفاده از آن ها می توانند از روش های قدیمی برقراری ارتباط با همکاران و مسافران خود فاصله بگیرند و از کاربرد های مختلف آن ها بهره مند شوند.

تیپورت با ارائه API رزرو هتل به OTAها ، قیمت گذاری، تعیین ظرفیت و پذیرش مسافران، مدیریت رزرو مسافران آن ها را انجام می دهد. API رزرو هتل تیپورت، ارتباطی مفید و موثر بین چنل منیجر و سیستم های مدیریت هتلداری (PMS) برقرار کرده و سبب انتقال و به روز رسانی اطلاعات در کانال های فروش آن ها خواهد شد.

با بهره مند شدن OTAها یا آژانس های مسافرتی آنلاین  از API رزرو هتل تیپورت، دیگر نیازی به مدیریت ظرفیت اتاق ها به صورت دستی و به روز رسانی قیمت ها به صورت دستی و سنتی نیست و همه این کار ها با وارد کردن اطلاعات توسط هتل ها و مراکز اقامتی به صورت کاملا خودکار صورت گرفته و مسافران امکان رزرو اتاق مورد نظر خود را به صورت آنی و لحظه ای و آنلاین دارند.

مزایا API رزرو هتل

API رزرو هتل مزایای زیادی دارد که OTAها یا آژانس های مسافرتی آنلاین  با استفاده از آن می توانند به این مزایا دست پیدا کنند. در ادامه برخی از مهم ترین مزایای API رزرو هتل از آن بهره مند می شوید را برایتان آورده ایم.

 • امکان رزرو اتاق ها در بیست و چهار ساعت شبانه روز و طی هفت روز هفته
 • فراهم شدن امکان پرداخت آنلاین وجه مسافران به حساب مستقیم هتل توسط درگاه پرداخت آنلان
 • از بین رفتن مراحل سنتی رزرو هتل
 • نیاز کمتر به نیروی انسانی
 • کاهش اشتباهات و خطای انسانی
 • کاهش هزینه برای نیروی انسانی و تعداد بالای پرسنل
 • بهره مند شدن از پشتیبانی لحظه ای
 • به روز رسانی خودکار و لحظه ای نرخ ها
بیشتر بدانید

وب سرویس رزرو هتل

ویژگی API رزرو هتل

 • رزرو آنلاین حقیقی از طریق اتصال به PMS های هتلداری
 • آگاهی از تغییر قیمت ها به صورت لحظه ای و آنی به صورت کاملا خودکار و آنلاین
 • امکان پشتیبانی لحظه ای در تمام امور مرتبط
 • امکان رزرو آنلاین آسان و راحت برای مسافران
 • یکسان شدن رزرو اقامتگاه ها از بستر ها و نرم افزار های مختلف هتلداری و برقراری نظم و مدیریت در آن ها

Api رزرو هتل تیپورت

 تیپورت امکانی  مفید و کاربردی را ارائه کرده که به واسطه آن، کلیه شرایط و قوانین هتل ها و مراکز اقامتی از طریق این وب سرویس رزرو هتل دریافت شده و در آن ثبت خواهد شد. به این ترتیب، همه مرحله های رزرو هتل ها و مراکز اقامتی از طریق آژانس های مسافرتی و OTA ها، به صورت کاملا خودکار، سریع و آنلاین از طریق بستر تیپورت صورت می گیرد.

API رزرو هتل تیپورت همراه با امکاناتی که به کاربران خود می دهد، امکان پشتیبانی بیست و چهار ساعته در تمام طول هفته را به آن ها فراهم کرده و به این ترتیب، در صورت به وجود آمدن مشکلی در این فرآیند، کارشناسان و پشتیبانان تیپورت به سرعت ،همه مشکلات و ایرادات موجود را بر طرف می کنند. این نوع پیشتیبانی، سبب سهولت بسیاری در انجام کار های هتلداری و مدیریت هتل شده است.

سخن آخر

در این مقاله راجع به API ها صحبت کردیم و گفتیم که در واقع API یک نوع رابط نرم افزاری است که خدمات کاربردی را به دیگر نرم افزار ها ارائه می دهد. API ها انواع مختلفی دارند

برای بهره­ مندی و آگاهی از قابلیت­ها و مزایای دیگر چنل منیجر تیپورت، با شماره 02191301212 تماس حاصل نموده و به وب سایت Tport.ir مراجعه کنید 

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *