OTA آژانس مسافرتی
افزایش فروش با سیستم فروش آنلاین آژانس های مسافرتی تیپورت

3 مزیت چنل منیجر تیپورت برای سیستم فروش آنلاین آژانس مسافرتی

آنچه که در مقاله مزیت های چنل منیچر با سیستم فروش آنلاین آژانس های مسافرتی مطالعه خواهید کرد:

امروزه طریقه انجام بسیاری از کارها با گذشته های نه چندان دور بسیار فرق کرده است. رایج شدن استفاده از اینترنت باعث شده است که سبک زندگی افراد تغییر کند، به نوعی که می توان گفت ما هم اکنون در دنیای جدیدی زندگی می کنیم. در این دنیای جدید قوانین و شیوه های تبلیغاتی و درآمدزایی کسب و کارها نیز فرق کرده است. به عنوان مثال در حال حاضر اگر یک آژانس مسافرتی بخواهد کسب و کار خود را گسترش دهد و یا اگر یک هتل بخواهد میزان مسافران خود را افزایش دهد، دیگر نصب بنر، تراکت و… دیگر کارآمد نیست؛ چون بسیاری از مسافران پیش از حرکت از شهر خود هتل مورد نظرشان را رزرو کرده اند. شما به عنوان یک آژانس مسافرتی، برای بهبود اوضاع درآمدی خود باید فعالیتتان را در عرصه اینترنت گسترش دهید، به عنوان مثال باید از سیستم فروش آنلاین آژانس مسافرتی و یا وب سرویس رزرو هتل استفاده کنید؛ چون عصر حاضر، عصر ارتباطات و اینترنت است.

 در حال حاضر بسیاری از افراد برای رزرو بلیط، هتل و… پیش از هرکاری به اینترنت مراجعه می کنند، پس بسیار مهم است که شما نیز اطلاعات کسب و کار خود را در یک پلتفرم مناسب در معرض دید افرادی که به خدمات شما نیاز دارند، قرار دهید. به جرات می توان گفت یکی از بهترین راه هایی که می توانید با کمک آن به صورت هدفمند مسافران فراوانی را به خود جلب کنید، استفاده از چنل منیجر تیپورت است. تیپورت یک پلتفرم دو سویه است که به صاحبان هتل ها این امکان را می دهد که  با ثبت اطلاعات اتاق های خالی خود در این سامانه، نظر مدیران آژانس های مسافرتی را به خود جلب کنند. البته استفاده از این پلتفرم باعث افزایش درآمد هر دو سمت این معامله یعنی افزایش سود هتل و آژانس مسافرتی، می شود. برای پی بردن به چگونگی این فرآیند، در ادامه با ما همراه باشید.

تیپورت یکی از پلتفرم های رزواسیون مستقیم هتل است که یک وب سرویس رزرو هتل دارد. طریقه کار این پلتفرم به این گونه است که مدیران هتل ها پس از عضویت در تیپورت به راحتی می توانند اطلاعات هتل خود و تعداد اتاق های خالی که آماده رزرو هستند، را در آن ثبت کنند. سپس آژانس های مسافرتی که در این سامانه عضو هستند، به راحتی مشخصات و تعداد اتاق های آماده رزرو هر هتل را مشاهده کرده و هر تعداد اتاقی که لازم دارند را به صورت آنلاین رزو می کنند. هتل ها هر تعداد آژانسی را که تمایل داشته باشند می توانند به عنوان کانال فروش اتاق های خود انتخاب کنند. اگر آژانس ها تعداد زیادی کنسلی داشته باشند، هتل می تواند آژانس مورد نظر را از لیست کانال های فروش خود حذف کند. در ادامه به بررسی 3 مزیت اصلی استفاده از تیپورت برای هتل ها و آژانس های مسافرتی بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

نرخ دهی مستقیم هتل!

  • آژانس های مسافرتی با استفاده از پنل خدمات مسافرتی تیپورت می توانند واسطه های فروش را حذف کنند، اطلاعات هتل و تعداد اتاق های خالی آن را مشاهده کنند و در نهایت هر تعداد اتاق را برای مشتریان خود به صورت آنلاین رزرو کنند. بنابراین در این میان خبری از واسطه فروش اتاق های هتل نیست و آژانس ها به صورت مستقیم با هتل ها در ارتباط هستند. با سیستم رزواسیون آژانس مسافرتی، آژانس ها می توانند به راحتی برای مشتریان خود هتل رزرو کنند.
  • هتل ها با استفاده از پنل مراکز اقامتی تیپورت می توانند به صورت مستقیم اتاق های خود را نرخ دهی کنند. این نرخ دهی به صورت آنلاین و لحظه انجام می شود. در نتیجه این خود هتل ها هستند که قیمت اتاق هایشان را تعیین می کنند. همچنین هتل ها با توجه به شرایط خود می توانند برای مشتریان تخفیف یا آفر خاصی در نظر بگیرند و یا در مواقعی که لازم می بینند اجاره بهای اتاق های خود را افزایش دهند. در این پلتفرم تعداد و وضعیت اتاق های هتل به صورت آنلاین در دسترس آژانس های مسافرتی قرار می گیرد. بنابراین با کمک سیستم فروش آنلاین آژانس مسافرتی هتل ها دیگر هرگز با کمبود مسافر روبرو نخواهند بود. از سوی دیگر در این پلتفرم، تمام مراحل رزرواسیون هتل به صورت آنلاین و بدون معطلی انجام می شود.

افزایش اعتبار آژانس های مسافرتی

همانطور که گفته شد استفاده از پلتفرم تیپورت برای آژانس های مسافرتی بسیار سودمند و راه گشا است. صاحب یک آژانس مسافرتی به خوبی می داند که در روش سنتی، یافتن هتل برای اسکان تورها به این صورت است که ابتدا نماینده ای از طرف آژانس به شهر مقصد مسافرت کرده و چندین روز به دنبال هتلی با شرایط، خدمات و هزینه اجاره بهای مدنظر می گردد. بعد از یافتن هتل، تازه مرحله رفت و آمدهای فراوان، برگزاری جلسات مذاکره و تماس های تلفنی طولانی آغاز می شود تا بالاخره بتوانید هتلی را که احتمال می دهید مسافران از اقامت در آنجا لذت خواهند برد، را رزرو کنید. اما با کمک پلتفرم تیپورت شما می توانید به طرز چشمگیری در هزینه ها و زمان خود صرفه جویی کنید. شما فقط با فعال کردن جایگاه مخصوص خود در این سیستم فروش آنلاین آژانس مسافرتی، می توانید به راحتی طیف گسترده ای از هتل ها را تحت نظر بگیرید. به همین سادگی می توانید هر تعداد اتاقی که لازم دارید را رزرو کنید. به همین راحتی و به همین سرعت!

اگر آژانس مسافرتی به هر دلیلی مجبور شد رزرو اتاق ها را کنسل کند، این کنسلی به صورت اتوماتیک اعمال می شود، بدون اینکه هتل متضرر شود (آژانس مسافرتی دیگری اتاق ها را رزرو خواهد کرد). در این وب سرویس رزرو هتل تمام رزروها به صورت قطعی بوده و می توان مطمئن بود که بعد از اینکه مسافران به شهر مقصد رسیدند، به راحتی در هتل رزرو شده اقامت خواهند یافت. از سوی دیگر هنگامی که اتاق های هتل توسط آژانس رزرو می شود، نام آژانس در پلتفرم ثبت شده و با افزایش تعداد دفعاتی که اقدام به رزرو هتل ها می نماید، به عنوان یک آژانس مسافرتی فعال و حرفه ای در بین هتل داران شناخته شده و میزان اعتبار آژانس افزایش خواهد یافت.

واریز مستقیم هزینه به حساب هتل

در گذشته هر کسی که تمایل به رزرو اتاق داشت، باید ابتدا شماره تلفن هتل مورد نظر را می یافت، سپس با آنها تماس گرفته و پس از مذاکرات فراوان هزینه رزرو اتاق را به حساب بانکی هتل واریز می کرد و در نهایت عکس پرینت فیش واریزی را برای هتل ارسال می نمود. انجام تمام این مراحل نه تنها وقت گیر بود بلکه احتمال بروز اشتباهات مختلف در این روش رزرواسیون نیز بسیار زیاد بود. به عنوان مثال این امکان وجود داشت که کسی با هتل تماس بگیرد و بخواهد برای او اتاقی را رزرو کنید تا پول را به حسابتان واریز کند. ولی به هر دلیلی بدون اینکه پول شما را داده و یا به شما خبر دهد، از مسافرت صرف نظر کند. تقریباً تمام هتل داران حداقل یک بار به این شکل دستشان در پوست گردو مانده است! مسافری اتاق را رزرو کرده اما با نیامدنش باعث شده است که شما نتوانید اتاق خود را اجاره دهید. اما تیپورت شرایطی را فراهم کرده است که بتوانید با سرعت بیشتری برای اتاق های خالی خود مسافر پیدا کنید. تیپورت امکان واریز مستقیم و آنلاین هزینه به حساب هتل را در بخش وب سرویس رزرو هتل خود قرار داده است. در این وب سرویس، تمام مبلغ اجاره اتاق ها به محض رزرو اتاق، به صورت مستقیم، آنلاین و در لحظه به حساب هتل واریز خواهد شد.

سخن آخر

در گذشته آژانس ها برای اطلاع از نرخ اتاق های هر هتل باید تک تک با هتل ها ارتباط برقرار می کردند تا از هزینه رزرو مطلع شوند. هتل ها نیز باید پاسخگوی آژانس هایی می بودند که از آن ها اتاق رزرو می کردند. علاوه بر این به دلیل اینکه نرخ هتل ها در فصل های مختلف، متفاوت است این کار برای هتل ها و آژانس ها سخت تر می شد. چنل منیجر تیپورت امکان نرخ دهی مستقیم را در اختیار هتل ها قرار داده است. آژانس ها پس از انتخاب اتاق مورد نظر، این نرخ ها را به صورت آنلاین مشاهده کرده و رزرو مشتری خود را نهایی می کنند.
به علاوه در گذشته های نه چندان دور به دلیل زیاد بودن تعداد آژانس ها و حجم سوالاتی که مادام در مورد نرخ و موجودی اتاق ها از هتل ها پرسیده می شد، هتل ها قادر به تفکیک و شناسایی آژانس ها بر اساس پر رزرو، کم رزرو و… نبودند. اما آژانس ها و OTA ها با استفاده وب سرویس رزرو هتل تیپورت می توانند اعتبار زیادی نزد هتل ها به دست آورند. در تیپورت به دلیل اینکه رزروها به صورت آنلاین انجام می شود، هتل ها نیازی به پاسخگویی از طریق تلفن ندارند بنابراین وقت بیشتری برای شناسایی آژانس ها و OTAها دارند.
لازم به ذکر است در گذشته آژانس ها هزینه رزرو را از مشتریان دریافت می کردند ولی این هزینه به صورت مستقیم به حساب هتل واریز نمی شد و فرآیند واریز به حساب هتل زمانبر بود. اما تیپورت این مشکل را حل کرد؛ یعنی آژانس های مسافرتی پس از مشاهده و انتخاب اتاق موردنظر، هزینه را به صورت مستقیم و آنلاین به حساب هتل واریز می کنند. پس از آن رزرو نهایی اتاق انجام می شود و مسافران با خیال راحت پس از رسیدن به مقصد در هتل موردنظر اقامت می کنند.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *