Uncategorized @fa آژانس مسافرتی هتل
آژانس مسافرتی آنلاین | OTA

در مورد OTA یا آژانس مسافرتی آنلاین بیشتر بدانید!

OTA (آژانس مسافرتی آنلاین) و تاثیر آن بر فروش هتل چیست؟

OTA ماحصل پیشرفت تکنولوژی است. با پیشرفت تکنولوژی سیستم های رزرو سنتی و آفلاین هتل ها منسوخ شدند و آژانس مسافرتی آنلاین (Online Travel Agency) در جهت سرعت بخشیدن فرایند رزرو به وجود آمد. بنابراین هتل ها جهت برخورداری از سبد فروش آژانس های آنلاین که مخاطبان زیادی دارند با  OTA ها همکاری نمودند.

طبق تحقیقات انجام شده بین 15 تا 25 درصد درآمد رزرواسیون های هتل از طریق OTA هاست. این موضوع باعث جذب حداقل درآمد برای اتاق‌های هتل ها می‌شود. از آنجایی که 52 درصد از مهمانان به صورت آنلاین هتل رزرو می‌کنند  و از این افراد ۷۶ درصد رزروها از طریق  OTAها انجام می‌شود، آژانس مسافرتی آنلاین یا OTA ها می‌توانند به عنوان قدرتمندترین ابزار رزرو آنلاین برای فروش تلقی شود هرچند هتل ها تمایل زیادی برای همکاری با  OTA ها ندارند.

همزمان، این آژانس‌ها فرصتی بی‌سابقه را در اختیار هتلداران و مالکان مراکز اقامتی خصوصی برای دیده شدن قرار داده‌اند که آن‌ها را برای گردشگران سراسر دنیا قابل رویت خواهد کرد.

آژانس مسافرتی آنلاین

 

ارتباط OTA ها و تیپورت

تیپورت یک چنل منیجر جهت کاملا آنلاین کردن OTA هاست. این پلتفرم با ارتباط مستقیم با هتل ها امکان رزرو، قیمت و آپدیت وضعیت رزرو  اتاق ها در نرم افزارهای هتلداری فراهم می‌آورد. نرم افزار تیپورت با ارتباط دو سویه بین هتل ها و آژانس های آنلاین مزایای زیادی را برای هتل ها به ارمغان خواهد آورد.

مزایای OTA

OTAها و آژانس های مسافرتی آنلاین مانند سیستم های رزرو هتل، سیستم های رزرو پرواز، تورهای مسافرتی باعث گسترش تکنولوژی و ورود به قرن جدید فناوری شده است. زمانی که آژانس ها تکنولوژی و صنعت گردشگری را با هم در یک راستا قرار دهند کسب و کار جدیدی به نام آژانس های مسافرتی آنلاین شکل می‌گیرد و خرید و فروش را در انواع جدید تجربه خواهند کرد. برای این اقدام لازم است مزایا و ملزومات رزرو آنلاین را بدانید:

1.  24 ساعته بودن آژانس مسافرتی آنلاین شما

مسافران وقتی تصمیم به سفر می‌گیرند تمایل ندارند منتظر شما بمانند تا شما به آژانستان برسید. بنابراین آن‌ها علاقه‌مندند طبق برنامه خود و در هر زمانی که مایل بودند هتل خود را رزرو نمایند. بنابراین استفاده از سیستم OTA  این معنی را می‌دهد که آژانس شما به صورت شبانه‌روزی 24 ساعته آماده خدمت رسانی به شماست.

2.  شما قادر خواهید بود رزروهای خود را تا حد ممکن افزایش دهید

این سیستم به گونه‌ای طراحی شده که در صورت کنسل کردن رزرو خود ظرفیت هتل برای سایر افراد باقی بماند. به این صورت که با کنسل شدن صندلی هواپیما یا اتاق هتل قابل رزرو خواهد بود.

3. قبل از سفر هزینه پرداخت خواهد شد

شیوه پرداخت آژانس های آنلاین به این صورت است که مسافر قبل از استفاده از سرویس های مسافرتی هزینه را پرداخت می‌نماید. این موضوع باعث خواهد شد که هزینه سریع‌تر به حساب شما واریز شود از این رو نگرانی بابت هزینه نخواهید داشت.

4. بیزینس شما به وصلی یا قطعی تلفن وابسته نیست

در صورت تماس مشتری و اشغال بودن خطوط شما مشتری خود را از دست نخواهید داد. همچنین  در صورتی که از او بخواهید مجددا تماس بگیرد ممکن است این کار را انجام ندهند و مشتری شما با رقیبتان تماس بگیرد.

سیستم رزرواسیون آنلاین تیپورت با این روش‌ها می‌تواند فروش شما را افزایش دهد و در نیرو و زمان شما صرفه جویی نمایند. همچنین  OTAها می توانند فروش آنلاین شما را افزایش دهند زیرا علاوه بر دسترسی کاملا آنلاین اطلاعات مورد نیاز در دسترس شما خواهد بود و علاوه بر آن شما درگیر تلفن بازی با مسافران نخواهید شد.

5. به راحتی می توانید فروش بیشتری داشته باشید

در هر سازمانی برای افزایش بهره وری و فروش می‌توانید کارمندان بیشتری استخدام نمایید و فعالیت‌های بیشتری در این حوزه انجام دهید، بنابراین انجام تمامی این اقدامات مستلزم صرف کار و هزینه زیادی است.  شما با آنلاین کردن آژانس خود قادر خواهید بود با کاهش هزینه نیروی انسانی فروش و در نتیجه درآمد خود را افزایش دهید.

آژانس مسافرتی آنلاین

6. آسانی مدیریت و دسترسی به آژانس

اگر مدیر یک آژانس هستید سیستم رزرواسیون آنلاین به شما این امکان را خواهد داد که دسترسی و وضعیت رزرواسیون را در هر مکان یا زمانی با موبایلتان چک کنید. بنابراین شما به راحتی و حتی در موبایل خود به بیزینس دسترسی خواهید داشت و مدیریت آژانس در هر مکانی به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

7. اطلاعات بیشتر نسبت به وضعیت کسب و کار آژانس

OTA ها امکانات مارکتینگ را به راحتی در اختیار شما قرار خواهند داد و به شما کمک خواهند کرد تا فعالیت آژانس خود را گسترش دهید و به سرعت فروشنده‌های خوشنام و معروف خود را بشناسید و بتوانید به آن‌‌ها اهمیت بیشتری دهید. هنگامی که بیشترین و کمترین درخواست رزرو را داشته باشید از این مزایا استفاده کنید و تخمین بزنید مشتری شما از کدام یک بیشتر استفاده می‌کند و چگونه از آن‌ها استفاده می‌نماید.

با نکات ذکر شده در مورد آژانس های مسافرتی و ورود به دنیای آنلاین و ساخت یک OTA نه تنها نقطه قدرت بلکه یک امر لازم و ضروری و اجتناب ناپذیر به نظر خواهد رسید.

تیپورت راهکار امنی برای ارتباط هتل و OTA هاست. با استفاده از این امکان شما قادر خواهید بود هتلها را به صورت کاملا آنلاین به وب سایت خود و سایر  وب سایت های رزرو آنلاین متصل کنید. در صورتی هم که آژانس مسافرتی داشته باشید تیپورت قادر خواهد بود یک پنل آژانسی در اختیار شما قرار دهد.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *